Merle Peters
Kunstiterapeut

 

A. Einstein on öelnud, et elada võib kahte moodi: üks on nõndaviisi, justkui poleks miski ime, teine on selliselt, et kõik meid ümbritsev on imeline.

Iga inimese Elu ja kulgemine on ainulaadne ning imeline.

Tänapäeval elutempo on muutunud nii kiireks, et aega Elu imetleda kipub jääma järjest vähemaks. Kunstiteraapiad on aidanud mul leida erinevaid võimalusi oma enda Elu imetlemiseks. Neid oskusi ja teadmisi olen jaganud oma klientidega juba 10 aastat.

Igapäevaselt töötan kunstiterapeudina ja minu klientideks on väga erinevate probleemide/muredega ja vanusega kliendid. Minu üheks väga südamele lähedaseks teemaks on inimese side oma kehaga. Kaasaegne Läänelik ühiskond idealiseerib saledat keha, ning seoses sellega on suurenenud kehaimago ja toitumishäirete all kannatavate inimeste hulk maailmas. Minu sooviks on aidata inimestel oma keha uuesti armastama hakata ja läbi selle kvaliteetsemat ja väärtuslikumat elu elada. Olen veendunud ja tänaseks ka kogenud, et kunstiteraapiad aitavad inimestel oma keha taas tundma õppida ja läbi selle muutuda taas tervikuks.